Κυριακή 30 Μαρτίου 2008

ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΗ ΣΚΑΛΑ Ο Α.Ο.Λ ΜΕ 0-2

ΒΛΑΧΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ(ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ)
ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΟΣ

Υστερα απο μια καλή εμφάνιση και χωρίς μεγάλη δυσκολία η ομάδα μας κερδισε στη Σκάλα με 2-0 σε ενα βαθμολογικά αδιάφορο παιγνίδι.Τα γκόλ σημειώθηκαν ενα σε κάθε ημίχρονο,στο 40 λεπτό με φάουλ του Φρ.Νικόλαρου και στο 75 λεπτό με σούτ του Σπ.Τσάκωνα.

Σάββατο 29 Μαρτίου 2008

ΗΤΑ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΠΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟ 0-1

Πρώτη ητα στο πρωτάθλημα γνώρισε η παιδική ομάδα της Λογγάστρας απο τον Αγ.Νικόλαο στο Ενωσιακό γήπεδο με 1-0.Η ομάδα μας αγωνίστηκε πολή καλά και έχασε αρκετές ευκαιρίες αλλά και η αντίπαλη ομάδα ήταν πολή καλή και φάνηκε απο την αρχή οτι όποιος θα έβαζε γκόλ θα έπαιρνε το παιχνίδι.Ευχόμαστε περισότερη τύχη στα επόμενα μάτς.

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ Δ.Σ.ΜΕ ΠΡΟΕΔΡΟ ΛΟΓΓΑΣΤΡΙΤΩΝ ΚΑΝΑΔΑ

Με αφορμή την αναχώρηση του Προέδρου του Συλόγου Λογγάστριτων Καναδά Τσόπελα Χρήστου το Δ.Σ του Α.Ο.Λ συναντήθηκε μαζί του στη ψησταριά του Μέλιου στη Σπάρτη,και αφού του ευχήθηκε Καλό Ταξίδι τον ευχαρίστησε για μία ακόμη φορά το Σύλογο αλλά και πρωσοπικά τον ίδιο για την ηθική αλλά και προπαντώς την οικονομική βοήθεια προς την ομάδα μας η οποία ανταγωνίζεται ισάξια ολες τις ομάδες της Λακωνίας αν και είναι το μικρότερο χωριό σε κατοίκους απο όλα τα χωριά η κωμοπόλεις που παίζουν στην Α κατηγορια.

Δευτέρα 24 Μαρτίου 2008

ΛΟΓΓΑΣΤΡΑ-ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1-0

Μετά απο καλή εμφάνιση ο Α.Ο.Λ κέρδισε σχετικά έυκολα τον Αγ.Νικόλαο με 1-0.Το γκόλ που χάρισε τη νίκη στην ομάδα μας πέτυχε με χτύπημα πέναλντι ο μόνιμος σκόρερ της ομάδας Σπύρος Τσάκωνας στο 37 λεπτό.

ΠΑΙΔΙΚΟ/ΛΟΓΓΑΣΤΡΑ-ΚΡΟΚΕΕΣ 13-2

Για την έβδομη αγωνιστικη του παιδικου πρωτ/τος ο Α.Ο.Λ ξεπέρασε έυκολα το εμπόδιο των Κροκεων με το ευρύ σκορ 13-2 και συνεχίζει αητητος.

ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΛΟΓΓΑΣΤΡΑ 2-0

Δεν τα κατάφερε ο Α.Ο.Λ στο κρόνο και έχασε με 2-0.Οι πολλές ελείψεις της ομάδας μας καθώς και ο Διαιτητης (μας ακύρωσε 2 γκόλ )αλλά και οι πολλές χαμένες ευκαιρίες που χάσαμε ηταν η εικόνα του μάτσ.

ΜΥΡΤΙΑ-ΛΟΓΓΑΣΤΡΑ 2-2

Δυνατό παιχνίδι στο Ελος με τη Μυρτιά να καίγεται για βαθμούς και τη Λογγάστρα να παίζει το μάτς στα ίσια,όπως κάνει πάντα.ΤΟ Σκόρ ανοιξαν οι γυπεδούχοι στο 20 λεπ. με πέναλντι και ο Α.Ο.Λ ισοφάρισε στο 70 λεπ. με τον Τσάκωνα Σπ. και προηγήθηκε στο 90 λεπ.πάλι μετο Τσάκωνα Σπ,το 2-2 έκανε στο 96 λεπ.ο Σουρτζής που ειχε σημειώση και το πρώτο.Να σημειώσουμε οτι αποβλήθηκε ο Τσάκωνας Θοδ. με δέυτερη κιτρινη γιατι κλώτσησε τη μπάλα μακριά ενω το ίδιο ειχε γίνει πολλές φορές απο τους αντιπάλους χωρίς ο διαιτητής να τους τιμωρήσει.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΦΙΛΙΣΙ-ΧΑΡΙΣΙ 5-1
ΒΛΑΧΙΩΤΗ-ΕΛΟΣ 2-1
ΚΡΟΚΕΕΣ-ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 4-1
Να σημειώσουμε οτι σε φιλικό που έγινε στο Ενωσιακό η Παιδική του Α.ΟΛ. νίκησε τη παιδική του ΚΑΣΤΟΡΙΟΥ με 5-1.

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ-ΦΙΛΙΚΟ Α.Ο.ΛΟΓΓΑΣΤΡΑΣ-Α.Ε.ΣΠΑΡΤΗΣ 1-0

Σε φιλικό που εγινε στο Ενωσιακο Γήπεδο Αγίου Ιωάννη η παιδική ομάδα της Λογγάστρας νίκησε τη παιδική ομάδα της Σπάρτης με 1-0.Επόμενο φιλικό της ομάδας μας το Σαββάτο στις 10 το πρωί με το Καστόρι.-

Δευτέρα 3 Μαρτίου 2008

ΛΟΓΓΑΣΤΡΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-3

Υστερα απο ενα συγκλονιστικό παιχνίδι και ενώ προηγηθήκαμε τρείς φορές τελικά ισοφαριστήκαμε στο 90 λεπτό απο το πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Ολυμπιακό.Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν Νικόλαρος Φρ.(2) και Τσιγκανές Βαγγ.