Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2008

ΝΕΑ ΗΤΑ ΑΠΟ ΜΟΛΑΟΥΣ 5-1

Οι τραυματισμοί και οι απουσίες βασικών παικτών αποδυνάμωσαν την Ομάδα μας και έχασε για δέυτερη συνεχόμενη αγωνιστική απο τον Μολαικό με το βαρύ 5-1 αποτέλεσμα που κρίνεται δίκαιο.Τα Γκόλ:
7 λεπτό 1-0 Μάντης
22 λεπτό 2-0 Κολιάκος
33 λεπτό 3-0 Μάντης
73 λεπτό 4-0 Τζώρτζης(πεν.)
75 λεπτό 5-0 Μαντης
78 λεπτό 5-1 Καρβουνιάρης (πεν.)
Α.Ο.Λ:Νικόλαρος Ν.Μορφίδης Κ.Αναστασάκος Γ.Γεωργαντάς Σ.Τσιγκανές Β.Κατσής Π.Κυριακόπουλος Κ.Καρβουνιάρης Π.Θεοφιλογιαννάκος Χ.Κόντος Θ.

ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗ-Α.Ο.Λ 2-1

Δεν τα κατάφερε η Ομάδα μας στη Γλυκόβρυση και έχασε με σκόρ 2-1.Αν και έπαιξε με πολλές ελείψεις (Τσάκωνας Σπ.,Χαραλαμπάκος Μπ.,Φλώρος Γ.,Νικόλαρος Φρ.,Αλεξόπουλος Παν.)στάθηκε πολύ καλά και προηγήθηκε στο σκόρ με τον Κυριακόπουλο Κώστα με πέναλντι που κέρδισε ο Κατσής Παναγιώτης στο 56 λεπτό,στη συνέχεια η Ομάδα της Γλυκόβρυσης πίεσε την Ομάδα μας και κατάφερε να ησοφαρίσει στο 62 λεπτό με κεφαλιά του Τσολίνα και να πάρει το παιχνίδι τελικά με πέναλντι πάλι με το Τσολίνα στο 77 λεπτό,πέναλντι που κατα τη γνώμη μας δεν πρέπει να ήταν.Απο ενα δοκάρι είχαν οι δυο ομάδες .
Α.Ο.Λ:Νικόλαρος Νικ.Τσιγκανές (85 λεπτό Χιώτης Παν.)Βαγγ.Κόντος Θαν.Αναστασάκος Γεωρ.Κατσής Παν.Γεωργαντάς Στ.Καρβουνιάρης Παν.Κυριακόπουλος Κωστ.Θεοφιλογγιανάκος Χρ.Κοντζιάς Παν.(75 λεπτο Παπαδάκος Κων.)

ΜΕ ΕΛΕΙΨΕΙΣ ΣΤΗ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗ

Χωρίς τουλάχιστον δυο βασικούς (Νικόλαρος Φρ.και Φλώρο Γ.) λόγω τραυματισμού και μπορεί να λείπει και ο Κωνσταντινάκος Γ.που είναι φοιτητής και αν προσθέσουμε και τον τιμωριμένο Αλεξόπουλο και το φαντάρο Τσάκωνα Θ.που ήταν με το Βλαχιώτη θα πάει η Ομάδα με πολλές απουσίες στη Γλυκόβρυση.Παρόλα αυτά υπάρχουν παίκτες που μπορούν να σταθούν και να πάρουν θετικό αποτέλεσμα.

Δευτέρα 17 Νοεμβρίου 2008

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΟΙΚ.ΧΡΗΣΤΟΥ ΤΣΟΠΕΛΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Τσόπελας Χρ.-Κωνσταντινάκος Σρ.-Ασημακόπουλος Νικ.(Πρόεδρος Α.Ο.Λ)
Το Δ.Σ του Α.Ο.Λ ευχαριστεί την οικογένεια του Χρήστου Τσόπελα για την οικονομική προσφορά προς την ομάδα μας με το ποσό των 500 δολαρίων,τέτοιες ενέργειες μας δίνουν τη δύναμη να συνεχίσουμε τις προσπάθειες μας.

Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2008

ΛΕΥΚΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ ΒΛΑΧΙΩΤΗ

Υστερα απο ενα δυνατό παιχνίδι η ομάδα μας ήρθε ισόπαλη με τον Αστέρα Βλαχιώτη,ήταν ενα παιχνίδι κέντρου με σφιχτές άμυνες και τον Αστέρα να χάνει στο τέλος του αγώνα δύο καλές ευκερίες να πάρει το μάτσ,οσο αφορά την Λογγάστρα έπαιξε ποιο πολύ αμυντικά με αντεπιθέσεις βέβαια έπαιξε ρόλο και ο τραυματισμός του Νικόλαρου Φρ.΄προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου έτσι στο δευτερο ημίχρονο δεν έκανε φάσεις παρόλα αυτά η φετινή πορεία της ομάδας είναι η καλύτερη των περασμένων ετών.Να σειμειώσουμε τους πολούς φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο και την οργανωμένη παρουσία των οπαδών του Αστέρα.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΚΑΣΤΟΡΙ-Α.Ο.Λ 1-2

Μετά απο καλή εμφάνιση η Ομάδα μας νίκησε τον Κάστορα με 2-1.Τα γκόλ πέτυχαν για τη Λογγάστρα στο 11ο λεπτό με σούτ μέσα απο τη μικρή περιοχή ο Κυριακόπουλος Κώστας και διπλασίασε τα τέρματα ο Νικόλαρος Φράνκυ στο 77 ύστερα απο κλέψιμο της μπάλας απο αμυντικό και ωραίο σούτ μέσα απο τη περιοχή,για το Καστόρι μείωσε σε 2-1 με πέναλντι ο Βασιλείου Σάββας.Απο την ομάδα μας διακρίθηκαν εκτός απο τους δύο σκόρερ και οι Τσάκωνας Σπύρος.Κόντος Θανάσης ,Αναστασάκος Γιώργος χωρίς να υστερήσουν τα υπόλοιπα παιδιά.Α.Ο.Λ.Νικόλαρος Ν.Χαραλαμπάκος Μπ.Αναστασάκος Γ.Φλώρος Γ.Κόντος Αθ.Κατσής Π.Κυριακόπουλος Κ.Καρβουνιάρης Π.Νικόλαρος Φ.(85 λεπτό Νικόλαρος Τζ.)Τσάκωνας Σπ.Θεοφιλογιαννάκος Χρ.(62 λεπτό Τσιγκανές Β.)

ΝΙΚΗ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΤΟ ΚΑΣΤΟΡΙ 3-1

Καλή εμφάνηση και νίκη της παιδικής ομάδας του Α.Ο.Λ επικράτησε του Καστορα με 3-1.Τα γκόλ της Ομάδας μας πέτυχαν οι Τσάρλι.Χιώτης και Νικολόπουλος

Υπέκυψε στην ανωτερότητα της ομάδας των Κροκεών ο Α.Ο.Λ και έχασε με

0.6 αν και θα μπορούσε το σκόρ να μην είχε φτάσει τόσο ψηλά,στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα η ομάδα μας πιαστηκε στον ύπνο και δέχθηκε 4 τέρματα ενώ θα μπορούσε σε 2 περιπτώσεις με Κυριακόπουλο και Τσάκωνα να είχε μειώσει το σκόρ,αλλά το σίγουρο είναι οτι παίξαμε ενα απο τα χειρότερα παιχνίδια.

ΤΑ ΓΚΟΛ:6,23 λεπτό Αλεξανδράκης, 25,78,90 λεπτό Τσαρούχας,30 λεπτό Μπιταξής.Αποβλήθηκαν στο 75 λεπτό με δέυτερη κίτρινη κάρτα ο Γεωργαντάς Στ.(κατα τη γνώμη μας άδικη η απόφαση του Διαιτητή Δερδελάκου )και στο τέλος του αγώνα με απευθείας κόκινη για εξύβρηση ο Αλεξόπουλος Παν.

Στο 20 λεπτό συγκρούστικαν οι αντίπαλοι ποδοσφαιριστές Αλεξόπουλος και Κωνσταντάκος οι οποίοι πήγαν στο Νοσοκομείο της Σπάρτης ο μέν πρώτος στο τέλος του αγώνα και ο δεύτερος αμέσως μετά το χτύπημα και ευτυχώς είναι καλά στην υγεία τους,έκαναν μόνο ράματα.