Τρίτη 13 Οκτωβρίου 2009

AΤΥΧΙΑ 2-2 ΜΕ ΤΟ ΕΛΟΣ

Μέσα απο τα χέρια του εχασε το τρίποντο ο Α.Ο.Λ στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Ευρώτα Ελους.Το σκόρ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 30 λεπτό και ετσι τελείωσε το ημίχρονο.Στο δέυτερο ημίχρονο η Λογγάστρα μπήκε δυνατά και ισοφάρισε στο 50 με σουτ μέσα απο τη μικρή περιοχή ο buxaku και προηγήθηκε στο 60 λεπτό με έξοχη κεφαλιά του Τσάκωνα Σ. ύστερα απο εκτέλεση φάουλ του Νικόλαρου Φ.Στη συνέχεια το Ελος ανοίχτηκε για να ισοφαρίσει χωρίς να κάνει κάποια φάση για γκόλ,σε αντίθεση με τη Λογγάστρα που έχασε 3-4 κλασικές ευκαιρίες να τελειώσει το μάτς(Χαραλαμπάκος,Θεοφιλογιαννάκος κ.α.).Στη συνέχεια μια απερίσκεπτη ενέργεια του Τσάκωνα Θ.στο 89 (εσπρωξε αντίπαλο στη περιοχη )καταλογίστηκε πέναλντι με χαρακτιριστική ευκολία απο τον Διαιτητή του αγώνα Κο Δερδελάκο και αποβολή του παίκτη και ακριβώς με τη λήξη ήρθε η ισοφάριση.Να σημειώσουμε οτι ο Διαιτητής απέβαλε με δέυτερη κίτρινη κάρτα τον Γεωργαντά Σ.καθώς και εναν παίκτη του Ελους μετά την εκτέλεση του πέναλντι.Κορυφαίος της Λογγάστρας ο Τσάκωνας Σπύρος χωρίς να υστερήσουν τα υπόλοιπα παιδιά της Ομάδος.Να συμειώσουμε οτι κατα τη γνώμη μας η φιλοξενεία προς το αντίπαλο σωματείο ήταν αψογη σε αντίθεση με τη φιλοξενεία του περσινού αγώνα στο Ελος.