Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2008

MEΓΑΛΗ ΝΙΚΗ 1-0 ΤΗ ΝΕΑΠΟΛΗ

Μετά απο τρείς ήτες και δύο ισοπαλίες η ομάδα μας επανήλθε στις νίκες κερδίζοντας δίκαια το Βοία Νεάπολης με 1-0.Το γκόλ που έκρινε τη συνάντηση μπήκε στο 52 λεπτό με το Κυριακόπουλο Κώστα ύστερα απο κεφαλιά πάσα του Τσάκωνα σπύρου,(για τη φάση αυτή διαμαρτηρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι για φάουλ στο Τερματοφύλακα).Τη μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει ο Βοίας έχασε στο 78 λεπτό όταν σε πέναλντι που κέρδισε, ο Τζουβάρας Ν.που το χτύπησε έστειλε τη μπάλα άουτ,(στη φάση αυτή αποβλήθηκε ο Γεωργαντάς Στ.γιατί απέκρουσε τη μπάλα με το χέρι).Ακόμη ακύρώθηκε γκόλ που πέτυχε ο Τσάκωνας Σπ.με κεφαλιά ύστερα απο σέντρα του Νικόλαρου Φρ.ως οφσάιτ που κατα τη γνώμη μας δεν υπήρχε.Α.Ο.ΛΟΓΓΑΣΤΡΑΣ:Νικόλαρος Ν. Κωνσταντινάκος Ι. Τσιγκανές Ε. Γεωργαντάς Σ. Φλώρος Ι. Αναστασάκος Γ. Κυριακόπουλος Κ. Καρβουνιάρης Π.(66 Χαραλαμπάκος Χ.)Νικόλαρος Φ. Τσάκωνας Σ. Αλεξόπουλος Π.(Μαραγκός Κ.).-