Δευτέρα 16 Μαρτίου 2009

ΝΙΚΗ 1-0 ΤΗ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗ

Νίκη με αγχος πέτυχε η Ομάδα της Λογγάστρας και νιώθει ποιό άνετα μιάς και είναι 9 βαθμούς απο τη ζώνη του υποβιβασμού και ενω υπολοίπονται 5 αγώνες. Ο Α.Ο.Λ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο σκόρ στο 30 με ασύληπτο σούτ εξω απο τη περιοχή του Τσάκωνα Σπύρου που άφησε άγαλμα το τερματοφύλακα του Λεωνίδα.Στο δέυτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανοίχτηκαν για να ησοφαρίσουν και η μπάλα πεζόταν πάνω κάτω με τη Λογγάστρα να χάνει ποιό κλασικές ευκαιρίες με τούς Νικόλαρο Φ.Αλεξόπουλο Π.Αναστασάκο Γ. και τελικά να παραμένει το 1-0.Να σημειώσουμε οτι η Ομάδα της Γλυκόβρυσης διαμαρτύρεται για γκόλ που ακυρώθηκε ως οφσάιτ στο 20 λεπτό για το οποίο δεν μπορούμε να εκφέρουμε γνώμη.Απο την ομάδα της Λογγάστρας όλοι τα έδωσαν ολα αλλά θα θέλαμε να πούμε ιδιέτερα για τον σκόρερ του αγώνα που αν και ήταν τραυματίας έπαιξε ολο τον αγώνα.Ακόμα να πούμε και για την ανταπόκριση του περσινού Προπονητή Βλάχου Γιώργου στο κάλεσμα της Ομάδας να βοηθήσει και μάλιστα έπαιξε και τα 90 λεπτά.Α.Ο.Λ:ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ Ν.ΤΣΙΓΓΑΝΕΣ Β.ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟΣ Γ.ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Σ.ΒΛΑΧΟΣ Γ.ΦΛΩΡΟΣ Γ.ΚΑΤΣΗΣ Π.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ Π.(85 ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ Κ.)ΘΕΟΦΙΛΟΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Χ.(87 ΧΙΩΤΗΣ Π.)ΤΣΑΚΩΝΑΣ Σ.ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ Φ.