Δευτέρα 30 Μαρτίου 2009

ΜΥΡΤΙΑ-Α.Ο.Λ 1-3 ΜΕ ΟΡΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

Αγανάκτηση επικρατεί στη Λογγάστρα για τις αποφάσεις του Διαιτητή και των εποπτών στον χθεσινό αγώνα με την Μυρτιά,και το λέμε αυτό γιατί νομίζουμε οτι οι κύριοι αυτοί προσπάθησαν να αλοιώσουν το αποτέλεσμα δίνοντας δυο ανύπαρκτα πέναλντι (ειδικά το δέυτερο γέλαγε ολο το γήπεδο), η πολή καλή ακοή του πρώτου επόπτη Λιακάκου που άκουσε τον Αναστασάκο να βρίζει κοντά στο κέντρο και του έδωσε κόκινη κάρτα,και η εμονή του επόπτη Κλάψη να σηκώνει τη σημαία στο πρώτο ημίχρονο που ήταν στην επίθεση η Ομάδα της Λογγάστρας και να μην την σηκώνει σχεδόν καθόλου στο δεύτερο ημίχρονο.
Να σημειώσουμε οτι στη φάση του δεύτερου πέναλντι ήταν τόση η αγανάκτηση που προς στιγμή παίκτες και συμβούλιο σκέφτηκαν να αποχωρήσουν απο το Γήπεδο αλλά ευτυχώς επικράτησε η λογική και δεν εγινε κατι τέτοιο.
Τα γκόλ:62 λεπτό Κυριακόπουλος Κ. σουτ 1-0,70 λεπτό Καρτσιδήμας Δ.πέναλντι 1-1,78 λεπτό Νικόλαρος Φ.σουτ 1-2,88 λεπτό Κυριακόπουλος Κ.σούτ 1-3.
Α.Ο.Λ:ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ Ν.ΜΑΡΑΓΚΟΣ Κ.(62 λεπτό ΚΟΤΖΙΑΣ Π.)ΤΣΙΓΚΑΝΕΣ Ε. ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟΣ Γ.ΦΛΩΡΟΣ Γ.ΚΑΤΣΗΣ Π.ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Κ. ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΣ Π.(88 λεπτό ΧΙΩΤΗΣ Τ.)ΤΣΑΚΩΝΑΣ Σ. ΘΕΟΦΙΛΟΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Χ.(45 λεπτό ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Σ.)ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ Φ.
Τέλος οφείλουμε να ευχαριστήσουμε τον Α.Ο.ΜΥΡΤΕΑΣ για τη φιλοξενία.